PROGRAM KONFRONTACJI W KRAKOWIE


Od 3 do 8 lutego w trakcie wernisaży gra Kerstin Salvador (saksofon).
Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny.

     Piątek, 03.02.2006

18.00   Oficjalne otwarcie projektu KONFRONTACJE
Janusz Wosiek - IN FRONT OF CONFRONT
Preludium koncertu, muzyka - Mateusz Jarosz
Przemówienia, bankiet
Klub Plastyków
Restauracja "Wyspiański"
ul. Łobzowska 3
19.30   Wernisaż wystawy
Lesja Rygorczuk - malarstwo
Maciej Poniedziałek - malarstwo
Klub Plastyków
Restauracja "Wyspiański"
ul. Łobzowska 3
19.30   Wernisaż wystawy
Jovan Balov - grafika
Christoph Faulhaber - dokumentacja projektu "Mister Security"
Zuzanna Fels - malarstwo
Cecylia Malik - malarstwo
Michał Misiak - grafika
Galeria Pryzmat ZPAP
ul. Łobzowska 3
20.30   Koncert IN FRONT OF CONFRONT
Piotr Czerny - fortepian, syntezator
Mateusz Jarosz - gitary, keyboard
Janusz Wosiek - teksty
Klub Plastyków
Restauracja "Wyspiański"
ul. Łobzowska 3
21.15   Koncert zespołu
NEGRA DONNA
Klub Plastyków
Restauracja "Wyspiański"
ul. Łobzowska 3

     Sobota, 04.02.2006

16.30   Wernisaż wystawy
Peter Farkas - malarstwo
Joanna Łapuszek - malarstwo
Claudia Kochsmeyer: "The Beauty of Her" - instalacja wideo
Galeria 2 Światy
ul. Józefa 25
17.30   Wernisaż wystawy
Marek Batorski - malarstwo, grafika
Ariane Blankenburg - malarstwo
Janusz Wosiek - rysunek
Galeria Transylwania
ul. Szeroka 6
18.30   Wernisaż wystawy
Swietłana Biletnikowa - malarstwo
Galeria Raven
ul. Brzozowa 7
20.30   Wieczór poetycki - część 1
Marek Arent, Kuba Kisielewski, Beata Kurek, Łukasz Mańczyk, Magdalena Praczewska, Agnieszka Tyman, Anna Widlarz, Zdzisław "Nietoperz" Zabierzewski, Agnieszka Żuchowska-Arent
Wieczór odbędzie się przy akompaniamencie muzyki zespołu KVIKI
Łukasz Mańczyk - voc
Marcin "Koniu" Konieczny - dr
Jarek Wełna - bass
Piotr "Johnny" Zborowski - git
Agnieszka Tyman - key
oraz Jarosław Hereda i Josh Fkjold
Klub Plastyków
Restauracja "Wyspiański"
ul. Łobzowska 3
TOP

     Niedziela, 05.02.2006

17.00   SPOR KLÜBÜ BERLIN WEDDING presents
DRIVE AND SHOOT
film and videos by
Matthias Mayer aka Mo Magic
Oliver Pietsch
Ioannis Savvidis & Richard Schütz
CSW "Solvay"
ul. Zakopiańska 62
19.00   POEZJODYSK 1
poemat teatrogenny w wykonaniu formacji
TEATROGEN Janusza Wośka
Tekst i reżyseria: Janusz Wosiek
Muzyka: Piotr "Falco" Rychlec i Mateusz Jarosz
Udział biorą: Jolanta Gibas-Maciejowska - głos, Jakub Kosiniak - głos,
Piotr Czerny - fortepian, Mateusz Jarosz - gitara elektryczna
W ruchu scenicznym: Agnieszka Długosz, Aneta Lipiec, Zuzanna Świat
Dźwięk: Katarzyna Stępień
Visage: Oleńka Irlik - Agencja Artystyczna REAL MODELS
Światło: Ryszard Woźniak
Klub Plastyków
Restauracja "Wyspiański"
ul. Łobzowska 3
21.00   Teatr AVANT´
"Griga obchodzi imieniny"
według opowiadań Antoniego Czechowa
Klub "Alchemia"
Plac Nowy

     Poniedziałek, 06.02.2006

16.00   Wernisaż wystawy
Frank Pieperhoff - malarstwo
Magdalena Siejko - malarstwo
Galeria GIL
Politechnika Krakowska
ul. Warszawska 24
18.00   Wernisaż wystawy
Maciej Dyczkowski - fotografia
Witold Pizoń - fotografia
Galeria Labirynt
ul. Józefa 15
20.00   Teatr AVANT´
"Obrażanie widzów"
według Petera Handkego
Teatr Ludowy
Scena Pod Ratuszem

     Wtorek, 07.02.2006

16.00   Wernisaż wystawy
Brigitta Friedrich - malarstwo
Iwa Kruczkowska - malarstwo
Galeria Temporary
Contemporary

ul. Dolnych Młynów 7
17.30   Wernisaż wystawy
Marina Gertsovskaya - wideo instalacja
Marina Lyubaskina - wideo instalacja
Michal Molochnikov - grafika
Galeria Lamelli
Śródmiejski Ośrodek Kultury
ul. Mikołajska 2
17.30   Wernisaż wystawy
Krzysztof Tomaszewski
"305 Hz" - instalacja medialna
Galeria MINI
Śródmiejski Ośrodek Kultury
ul. Mikołajska 2
20.00   Wieczór poetycki - część 2
Odczyt autorski:
Bożena Boba-Dyga
Marek Wawrzyński
Janusz Wosiek
Interpretacja tekstów Janusza Wośka w wykonaniu Jakuba Kosiniaka
Akompaniament: Piotr Czerny
Śródmiejski Ośrodek Kultury
ul. Mikołajska 2
TOP

     Środa, 08.02.2006

17.00   Wernisaż wystawy
Katarzyna Laskus - fotografia
Edyta Zwolińska - fotografia
Michaela Strumberger - malarstwo i instalacja interaktywna: "Conditio tragica"
Galeria Młodych
Gazety Antykwarycznej
19.00   Theater MALABASTER
"Weisser Wahn" (Biały obłęd)
według "Der Mann in Jasmin" Unicy Zürna
CSW "Solvay"
ul. Zakopiańska 62
Sala Widowiskowa

     Czwartek, 09.02.2006

18.30   Wieczór filmowy - część 1
Michaela Strumberger - "Illusion" (13:00), "Smoke and mirrors" (6:00)
Jovan Balov - "Empor" (6:00), "Barbargenie" (6:00)
Heiko Daxl & Ingeborg Fulepp - "Avant/Garde/Robe" (4:30), "Le cinema - Le Train" (13:54)
Marek Zygmunt - "Medytacje" (8:54), "Spacer" (4:00)
CSW "Solvay"
ul. Zakopiańska 62
Sala Widowiskowa
20.00   Wieczór poetycki - część 3
Michał Zabłocki
"Telepoemat", "Teledyski Olimpijskie"
CSW "Solvay"
ul. Zakopiańska 62
Sala Widowiskowa

     Piątek, 10.02.2006

18.00   Wieczór filmowy - część 2
Pokaz filmów Radosława Dunaszewskiego
"Mumonkan" (22:00)
"Zbrodnia i kura" (45:51)
CSW "Solvay"
ul. Zakopiańska 62
Sala Widowiskowa
19.45   Wieczór filmowy - część 3
Marek Zygmunt zaprezentuje film dokumentalny wykonany w
czasie trwania projektu "Konfrontacje/Konfrontationen" w Krakowie
CSW "Solvay"
ul. Zakopiańska 62
Sala Widowiskowa
20.15   Wieczór filmowy - część 4
Etiudy filmowe studentów Wydziału Radia i Telewizji
Uniwersytetu Śląskiego
CSW "Solvay"
ul. Zakopiańska 62
Sala Widowiskowa

     Poniedziałek, 13.02.2006

18.00   Zakończenie Konfrontacji
 


TOP

PROGRAM KONFRONTACJI W BERLINIE


Wszystkie wystawy mają miejsce w Soldiner Kiez w berlińskiej dzielnicy Wedding.
We wszystkich galeriach wstęp wolny.
Lageplan Kolonie Wedding

  Piątek, 14.10.2005
18.00   Cafe Esscapade, Prinzenallee 58
Oficjalne otwarcie projektu Konfrontationen/Konfrontacje
Wystawa "Niemiecki film w plakacie polskim"
- ze zbiorów PIGASUS polish poster gallery
18.30 Cafe Esscapade, Prinzenallee 58
Koncert grupy "Don't Shelest"
20.00 Wernisaże w poszczególnych galeriach
od
20.00
Theater Malabaster
Tura przez galerie
20.30 Prowadzenie po galeriach
(punkt zbiorczy - Cafe Esscapade)
Kerstin Salvador (saksofon tenorowy) towarzyszy muzycznie "tour de galerie"

  Sobota, 15.10.2005
14.00 -  17.45    Godziny otwarcia wszystkich wystaw
14.00  
16.00
Prowadzenie po galeriach (punkt zbiorczy Cafe Esscapade)
Prowadzenie po galeriach (punkt zbiorczy Cafe Esscapade)
18.00 Glaskasten, Prinzenallee 33
Teatr AVANT
"Emigranci" Sławomira Mrożka (z niemieckimi napisami)
Luźna adaptacja klasycznego tekstu, zainspirowana falą emigracji polskich robotników do Anglii po wstąpienu Polski do EU.
20.00 Glaskasten, Prinzenallee 33
Teatr Malabaster
"Der weiße Wahn" (Biały obłęd) według Unicy Zürns "Der Mann in Jasmin"
Historia chorej na schizofrenię, tańczona przez Coxa Langera
21.30 GOLD, Prinzenallee 34
Wieczór literacki z Wojciechem Sammem, Susanną Jambor i in.
23.30 Niespodzianka w galerii Neue Renaissance, Freienwalder Str. 21

  Niedziela, 16.10.2005
14.00 -  19.00   Godziny otwarcia wszystkich wystaw
14.00  
16.00
Prowadzenie po galeriach (punkt zbiorczy Cafe Esscapade)
Prowadzenie po galeriach (punkt zbiorczy Cafe Esscapade)


ARTPORT
Blesentaler Str. 16

Ateljé Paetau
Freienwalder Str. 32

Eiswürfel
Soldiner Str. 41 L

GAD - Galerie Art Digital
Freienwalder Str. 30

KUNSTGUT
Osloer Str. 124, VH, 1.OG

mainstream
Drontheimer Str. 21 A

Neue Renaissance
Freienwalder Str. 21

space untitled
Drontheimer Str. 3

Spor Klübü
Freienwalder Str. 31

Visuelle et Acoustique
Wriezener Str. 13

ZGRZYT
Soldiner Str. 41 R
TOP